Zaopatrywanie wszelkiego typu ran, w tym szczególnie powierzchniowych ran ostrych chronicznych, o wysięku lekkim do umiarkowanego, znajdujących się w późnej fazie ziarninowania lub naskórkowania, o brzegach wymagających specjalnej pielęgnacji. Opatrunek powinien być stosowany w kombinacji z chłonnym opatrunkiem wtórnym, przy czym wybór opatrunku wtórnego jest dowolny i zależy od specyfiki rany oraz preferencji personelu medycznego.
Do szczególnie delikatnego zaopatrywania oraz utrzymania w stanie elastycznym ran o dużej powierzchni, jak np. otarcia, rany miażdżone, oparzenia, sparzenia, rany po kauteryzacji, uszkodzenia popromienne, do pokrywania miejsc pobrania nakładania przeszczepów w praktyce transplantacji skóry, w chirurgii plastycznej i kosmetycznej, w dermatologii, po zabiegach usunięcia paznokci, operacji stulejki itp
Bezurazowe zaopatrywanie ran we wszystkich fazach gojenia (np. ran szarpanych, tłuczonych, otarć, owrzodzeń podudzia, odleżyn, oparzeń, sparzeń, uszkodzeń popromiennych, ropieni, czyraków, zastrzałów, do pokrywania miejsc pobrania i nakładania przeszczepów w praktyce transplantacji skóry, w chirurgii plastycznej kosmetycznej, w dermatologii, po zabiegach usunięcia paznokci, operacji stulejki itp.