Mapa portalu
Logo Partner w Leczeniu Ran
Nasz profil na FB

O portalu

Portal „Partner w leczeniu ran" przedstawia w ogólnym zarysie złożoną tematykę obejmującą rany i ich leczenie, strukturę i funkcje skóry, procesy gojenia się ran, czynniki wpływające na te procesy i ich możliwe zakłócenia. Znajdą tu Państwo informacje o zasadach leczenia ran ostrych i przewlekłych oraz stosowania opatrunków jako istotnego miejscowego środka terapeutycznego.

Szczególnią uwagę poświęcono opatrunkom hydroaktywnym, których odpowiednie wykorzystanie w poszczególnych fazach leczenia poszerza zakres możliwości terapeutycznych, zwłaszcza w przypadku trudno gojących się ran. Nadal nie wiemy wszystkiego o procesie gojenia się ran, co zwłaszcza w wypadku jego zakłóceń może przyczynić się do powstawania rozmaitych problemów. Jednocześnie obecny stan wiedzy pozwala na podejmowanie kroków terapeutycznych, które wspierają endogenne dążenia organizmu do rekonstrukcji ciągłości powłoki skórnej.

Opiekunowie wraz z pacjentami, w miarę swoich możliwości, są w stanie w dużej mierze wpłynąć na prawidłowy proces leczenia ran. Niniejszy portal służy Państwu pomocą przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych oraz właściwym technikom terapii leczenia ran prowadzonej w domu.   Portal umożliwia wiele sposobów kontaktu z naszymi ekspertami. Infolinia, poczta elektroniczna oraz chat są do Państwa dyspozycji.