Mapa portalu
Logo Partner w Leczeniu Ran
Nasz profil na FB
Zetuvit Plus

Zastosowanie:

Zetuvit Plus nadaje się do stosowania w przypadku ran powierzchownych, silnie sączących, ostrych lub przewlekłych (takich jak odleżyny, owrzodzenia podudzia, owrzodzenia nowotworowe itp.).

Charakterystyka:

Zetuvit Plus jest kompresem chłonnym, składającym się z czterech różnych warstw materiałów. Strona przylegająca do rany składa się z bardzo miękkiej, białej, hydrofilowej włókniny (wiskoza i poliamid), która chroni przed przywieraniem do rany. Znajdująca się pod spodem
warstwa chłonna wypełniona jest miękkimi płatkami celulozowymi zmieszanymi z polimerami posiadającymi bardzo wysokie właściwości wchłaniania. Warstwa ta otoczona jest cienką włókniną rozprowadzającą równomiernie wysięk. Strona produktu przeciwna do rany pokryta jest zieloną włókniną polipropylenową, która mimo swojej hydrofobowości przepuszcza powietrze, zapewniając tym samym wymianę gazów. Zetuvit Plus szybko wchłania wysięk i wydzielinę z rany, wiążąc je w warstwie chłonnej. Dzięki odprowadzeniu wysięku rana zostaje uwolniona od czynników hamujących leczenie, takich jak np. proteazy, i może się szybciej zagoić.
Kompres Zetuvit Plus wyróżnia się wysoką zdolnością wchłaniania, co pozwala na rzadsze zmienianie opatrunku. Rana może się goić w spokoju, a ponadto zwiększa się ochrona przed jej zanieczyszczeniem. Zetuvit Plus ma nie tylko właściwości chłonne, ale również właściwości wyściełające.

Zetuvit plus
Zetuvit Plus - więcej o produkcie
Dobór opatrunku pod względem stanu rany
Inna klasyfikacja produktu