Mapa portalu
Logo Partner w Leczeniu Ran
Nasz profil na FB
Hydrosorb

Zastosowanie

Hydrokomórkowy opatrunek żelowy z półprzepuszczalną górną warstwą nieprzepuszczalną dla drobnoustrojów; przezroczysty; zapewnia zrównoważone wilgotne środowisko rany ze względu na wysoką zawartość wody około 60%; wspiera ziarninowanie i epitelializację; dobrze tolerowany przez skórę; daje efekt wyściełający; nie przywiera do rany; dostępny również z krawędzią samoprzylepną.

 

Charakterystyka

Do wilgotnej terapii ran, w szczególności do leczenia klinicznie niezainfekowanych ran, takich jak owrzodzenia podudzia czy odleżyna, znajdujących się w fazie ziarninowania lub epitelializacji; do leczenia oparzeń do stopnia 2a; w celu wspierania ponownej epitelializacji miejsc pobrania przeszczepów skóry po ustąpieniu krwawienia; dzięki odrywanej folii, na której można pisać, można udokumentować rozmiar rany. Opatrunek może być nakładany pod opaski i / lub pończochy uciskowe.

 

Opatrunek Hydrosob nie ma samoprzylepnej krawędzi; do jego trwałego mocowania zalecane jest dodatkowe zabezpieczenie za pomocą przylepca lub opaski elastycznej.

 

 

 

Hydrosorb
Dobór opatrunku pod względem stanu rany
Inna klasyfikacja produktu
Budowa: Hydrożelowe
Fazy gojenia rany: Ziarninowanie, Naskórkowanie